ZNV-2/24VDC/2A/1CT/0750/00 control unit
For comparison
To favorites
Vendor code:ZNV-2/24VDC/2A/1CT/0750/00
Brand
Pre-order
11
Delivery across EC anв UAE
On-line payment on the website
Discount system
Purchase returns
Description
Features
Reviews
INSTRUMENTS AND CONTROLS, POINT LEVEL SENSORS
External level switches for conductive level sensors
Power supply 24 V DC, 115 V AC and 230 V AC
It can be used as a full or empty indicator.
The time delay (0-10 s) is adjusted using a trimmer or selected using the order code
Sensor sensitivity (0.1... 1000 kOhm)
Additional wire break detection via relay or active output, sensitivity is limited to 100 kOhm
VNV-2
Up to 4 active outputs (24 V /0.1A) or up to 2 relays (250 V /3 A) can be used
ZNV-2
Up to 4 active outputs (24 V /0.1A) can be used